Програма призначена для осіб, які прагнуть: -набути професійну кваліфікацію капелана в сфері охорони здоров'я; -розвинути практичні навички душпастирської опіки; -працювати в медичних закладах та соціальних установах; надавати духовну підтримку пацієнтам та їхнім родинам у стаціонарних умовах. Учасники отримають як теоретичну підготовку, так і практичний досвід, необхідний для професійного здійснення капеланського служіння в медичному середовищі. *завдяки щедрій підтримці благодійників внесок учасника становить лише 20% від повної вартості навчання.
Капеланство в охороні здоров’я: вступ до програми
Стратегії душпастирської опіки з огляду на відхилення у психічних станах та функціонуванні людини
Духовність, віра та здоров’я: рефлексія і професійна практика
Менеджмент ресурсів клінічного капелана
Розуміння основних принципів та структури системи охорони здоров'я в Україні. Розуміння основ законодавства, що регулює діяльність у галузі охорони здоров'я.
Розуміння основних принципів соматології та анатомії людського тіла. Навички ефективного використання медичної термінології у практичній роботі з пацієнтами, колегами та іншими зацікавленими сторонами
Знання та розуміння різноманітних психічних порушень та їх клінічних проявів. Розуміння взаємозв’язку між психічними відхиленнями та функціонуванням людини у різних аспектах життя.
Здатність оцінювати духовно-емоційний стан пацієнта, допомагати впоратися з хворобою, травмою, посттравматичним стресовим розладом.
Здатність консультувати та проводити заходи щодо духовного виховання для пацієнтів, персоналу лікарні; підтримки та догляду за пацієнтами наприкінці життя, підтримки родини пацієнта в разі смерті.
Уміння забезпечити духовну підтримку тяжкохворих пацієнтів, які перебувають у критичному стані або вмирають, а також їхні родини та близьких.